Danova jedenáctka aneb rozhovor po premiéře s Ignisem v MMČR
Datum: Úterý, 19 Září 2006 @ 11:07:47
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Třebíč. Kluci zde poprvé s vozem Suzuki Ignis startovali v našem velkém šampionátu. A premiéra to byla více než skvělá. Po vydařeně odjeté páteční noční pasáži soutěže se usadili na pátém místě absolutního pořadí. V sobotu pak tvrdě bojovali s Petákem o vítězství ve skupině A. V 19. RZ však přišel defekt a konec zajímavého souboje.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Třebíč. Kluci zde poprvé s vozem Suzuki Ignis startovali v našem velkém šampionátu. A premiéra to byla více než skvělá. Po vydařeně odjeté páteční noční pasáži soutěže se usadili na pátém místě absolutního pořadí. V sobotu pak tvrdě bojovali s Petákem o vítězství ve skupině A. V 19. RZ však přišel defekt a konec zajímavého souboje.

1. Nazdar, můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?
Ahoj, před soutěží bychom určitě 7. místo absolutně brali všemi deseti. Vzhledem k samotnému průběhu závodu jsme byli na konci přece jenom malinko smutní, že jsme o páté místo absolutně a první místo v áčkách nemohli bojovat až do konce. Nicméně tým fungoval perfektně. Míra zejména v noční rundě a v sobotu vypadal, že v tom autě nejede druhý závod v životě, ale nejméně tak druhou sezónu. Já jsem už v sobotu zvládal mávat i divákům. Auto je téměř neporušené, takže nakonec mega velká spokojenost.2. Víte přesně v jakém místě přišel defekt, o co jste pneumatiku prorazili?
Už při trénincích bylo jasné, že RZ 11/15/19 Jabloňov - Velké Meziříčí (12,9 km), se svými třemi rozbitými úseky, bude asi vzhledem k vysokému riziku defektů rozhodovat. My jsem museli na RZ 19 zatáhnout, protože Pepa Peták byl za námi 3,1 s a Honza Votava 5,3 s. Defekt jsme udělali tak 4 km před cílem na mé přední gumě na druhém rozbitém úseku. Údajně tam byla vedle velká hromada hnoje, stejné místo bylo prý osudové i Jandíkovi, Caisovi a Pechovi. Na druhou stranu jsme zjistili, že Ignác funguje na defektu neskonale lépe než Honda, takže jsme od Pepíka dostali v této erzetě "jenom" 16 s a jeli 12. čas. Hlavní ale je, že kromě gumy jsme nic nepoškodili.

3. Co říkáš na tratě v okolí Třebíče?
To, že tratě zde nejsou úplně nejtechničtější je asi všeobecně známo, nicméně na naše učení to bohatě dostačovalo.

4. Popiš nám největší krizi závodu
Největší krizí závodu byly retardéry. Zahájili jsme je hned na RZ1 při příletu do prvního přírodního retardéru, kde jsme na začátku měli napsanou L5, místo L7 za gumy. Pokračovalo to hned dalším retarderém, když na výjezdu z něj jsme na chvíli části auta opustili silnici. Největší retardérová krize přišla na RZ 15. Tady už při příletu do jednoho retardéru bylo jasné, že jsme moc moc rychlí.....5. Co by jsi na závodě nejraději změnil, co se ti nelíbilo?
Určitě roztahanost závodu - 550 km přejezdů na 200 km erzet je prostě špatně. V pátek večer jsme se do postele dostali těsně před druhou a ráno budíček v 6.15. Před RZ 19 Míra trval intenzivně na spánku. Zastavili jsme u hospody, kde mi místo Redbullu pro něj nabídli Matonku nebo pivo.

6. Vnímals u trati podporu fanoušků?
V pátek jsem lidi nevnímal vůbec, v sobotu byli nepřehlédnutelní kromě Rallysportu Příluky i Ášínovci, kteří si zaslouží naprosté absolutorium za vytváření parádní atmosféry u trati....

7. Na páté RZ jste měli druhý čas absolutně za noci, jaká to byla jízda?
Míra prostě v noci umí. Nechtěl jsem tomu umístění věřit, z auta to vypadalo docela pohodově. Pokud to finance dovolí, přemýšlíme i o čočce, která by snímala kokpit, takže pak jeho lehce nezaujatý výraz při řízení konečně poodhalíme i ostatním.8. Zapracovali jste na rozpisu do rychlejšího auta od posledního startu s Ignisem na Kopné?
Míra začal používat více vázané zatáčky. Snaží se mě více poslouchat, fakt je ten, že i na Třebíči byly úseky, kde to ze sebe musíš vychrlit a doufat, že to pobere...

9. Nebojíš se v závodním autě? Kde je to horší – v Civicu nebo v Ignisu?
S Mírou jsem se zatím nejvíce bál s hondou při Barumce na první Pindule, kde mi to připadalo jako průjezd minovým polem - při představě, že tam pojedeme s Ignácem, se lehce potím již dnes. Jinak je to o absolutní důvěře, asi by do toho s nějakým intenzivním strachem sednout nešlo..

10. Neláká Vás svezení na šotolinové Waldviertel rally, když šotolinové gumy budete mít nakoupené z Rajdu Warszawského?
Waldviertel nebyl v původním plánu, tudíž ani finance na něj. Ignác jej pravděpodobně pojede, ale s klientem, takže my bychom se s ním měli představit opět na Vsetínu.

11. Znáte předběžné plány na příští rok?
Platí pořád MMČRv rallye s Ignisem + kultovní Kopná a možná jedno překvapení v rámci Mistrovství Evropy... Ahoj a díky všem za blahopřání a pozitivní ohlasy.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: bratři KunčíkovéTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1587