Danova jedenáctka aneb rozhovor po Barumce s mistrem
Datum: Úterý, 29 Srpen 2006 @ 09:41:51
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Barum rally. Otázky se týkají nejen průběhu oblíbené domácí soutěže, ale i další budoucnosti naší dvojice.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Barum rally. Otázky se týkají nejen průběhu oblíbené domácí soutěže, ale i další budoucnosti naší dvojice.

1. Můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?
Ahoj, pozitiva jsou jasná: 22. místo absolutně, 1. místo skupina N a třída N2 a titul pro rok 2006, to prostě nemá chybu. A udělat titul na fakticky domácí soutěži je megatřešeň na dortu. Radost mi trošku zkalil kaput  motoru na Ignácovi, se kterým je zatím pořád v plánu Třebíč, takže teď to urychleně řešíme a oslavy jsme tedy odložili na příští týden. Navíc jsem osobně dost držel palce Laďovi Barvíkovi s Pepou Bartončíkem a tipoval je hodně vysoko v absolutním pořadí. Když jsme letěli Pindulu a viděl jsem zbytky červeného Micáka a po projetí Pinduli mi zvonil mobil a na displeji Pepovo číslo, tak už jsem tušil, že je něco špatně ....

2. Chtěli jste si ve Slušovicích doskočit pro prase?
Ani ne, bo jsme sázeli na Milana Chvojku, který minulý rok skákal nejdál a protože je to kamarád, tak jsem počítal s tím, že se když tak rozdělí.

3. Co říkáš na tratě Barumky?  
Přiznám se, že asi poprvé za kariéru s Mirou, jsem se v autě trochu bál, a to na Pindule. Takových erzet tady opravdu moc není (snad jen Zlatníky na Matadoru a Kohout na Krumlově) - na druhou stranu je to přesně erzeta, která v podání Miry rozhoduje závod. Troják byl náročný střídáním lesních a rychlým úseků a novým cílovým úsekem. Na Slušovicích máme s Mirou nejradši pasáž  před Hvozdnou. Z neděle ve mě největší respekt jednoznačně vyvolala  RZ Kudlovice a pasáž kolem Bunče.

4. Popiš nám největší krizi závodu
Na první Pindule asi 3 až 4 km před cílem, bylo podstatně víc blata než při tréninku, Mira ho chtěl dopsat. Byla to relativně rychlá pasáž s rovinkama a trojkama, čtyřkama zatáčkama a já jsem díky dopisování byl o něco pomalejší v diktátu a do asi tak pravé čtyřky jsme šli hodně rychle a ven z cesty. Nějakým zázrakem tam nebyly ani stromy ani škarpa,  ale mýtinka. Mira to pochytal a vrátil na cestu - stáli při nás všichni svatí, jinak jsme dopadli jak Laďa s Pepou. Ten on-board bude stát za to.

5. Co by jsi na závodě nejraději změnil, co se ti nelíbilo?
Byla to moje první Barumka, takže nemohu srovnávat. Příjemně mě překvapilo kvalitní značení tratě, které dost ulehčilo trénink, super bylo i občerstvení pro jezdce v sobotním přeskupení. Asi by to chtělo možná jen větší obměnu tratí ...   

6. Jel Mira tradičně rychle až do konce, nebo raději trochu zvolnil?  
Upřímně, po sobotě jsme měli náskok na Egona Smékala 2 min, takže jsme se snažili v neděli jet opatrněji, byť je to někdy záludné. Stačí jeden defekt a všechno je pryč, vzpomeňme si na Púchov ...

7. Napíšu ti tady soutěže a ty jedou dvěma větami napiš, co tě první napadne.   
Janner - moje první sněhová soutěž, naprostá fantazie a Mirovo push, push na skupinu českých diváků, když jsme zapadli ....
Šumava - dechovka na našem penziónu před poslední etapou ....
Matador - první průjezd RZ Zlatníky a nedělní stíhací jízda, kdy nám na Pertlíčka v cíli chyběly necelé tří sekundy ...
Krumlov - návštěva na statku přes dřevěný plot a brutální krize na Přídolí
Bohemka - můj experiment s třídenním cestováním a příjezdem hodinu před startem závodu a diktováním na "oči"...
Barumka – vzývání Miry na Pindule, zisk titulu a ukončení kariéry v Hondě

8. Hodně fanoušků rally neustále srovnává Barumku a Bohemku. Můžeš je také jako zasvěcený porovnat?  
Bohemka mě nadchla obtížností tratí. Je opravdu unikátní a z toho co jsem slyšel, šla tento rok velice nahoru oproti minulým rokům. Barumka je splnění mého snu a srdcová záležitost a divácky je v Čechách asi nepřekonatelná.

9. Jaký technický problém měl Michael Honda na "vašem" Ignisu, je to vážné? 
Ignis má nějaký problém s motorem, ještě v neděli večer jsme data posílali do Maďarska do Suzuki a ani jejich mechanici z toho nejsou moudří, takže zítra tam auto cestuje. Za 14 dní už jede v Polsku, takže musí být v pořádku.

10. Spoustu fanoušků rally hodně zajímá, jaký bude váš další program.  
V optimálním případě za tři týdny MMČR Třebíč, určitě sprint ve Vsetíně a pak možná ještě jeden závod v závislosti na dalším programu Ignáce.

11. Místo závěrečné otázky bychom vám oběma chtěli poděkovat za vynikající reprezentaci Rallysportu Příluky a za to, jak jste postupně krůček za krůčkem kráčeli až k vysněnému titulu. Ať se daří i ve zbytku sezóny.  
Díky moc, já bych na oplátku všem  našim fanouškům chtěl moc poděkovat za podporu, stejně tak jako Oldovi Hrabcovi a všem mechanikům SPARROW RACING - je to taky Váš titul....

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Laďa KučeraTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1571