Danova jedenáctka aneb rozhovor po Bohemce s nejvzdálenějším účastníkem
Datum: Úterý, 18 Červenec 2006 @ 12:13:02
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Bohemia. Soutěž opět nebyla procházkou růžovým sadem, takže dejme slovo Danovi ...Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Bohemia. Soutěž opět nebyla procházkou růžovým sadem, takže dejme slovo Danovi ...

1. Na Bohemku jsi dorazil až v pátek. Co všechno předcházelo startu soutěže?
Ahoj, předcházela tomu cesta dlouhá cca 14 000 km. Od středy dopoledne, a to na trase Phu Quoc (ostrov v jižním Vietnamu) - Saigon, Hanoj, Taipei (Tajwan) - Vídeň. Tam mě v pátek ráno čekalo auto. V Brně jsem naložil helmu a hadry a hodinu před startem jsem byl na Sosnové, jak na koni. Takže určitě jsem byl nejvzdálenější účastník Bohemky....

2. Jak těžké bylo číst rozpis z míst, kde jsi vlastně nikdy nebyl?
Celé to bylo postaveno na tom, že si stihnu přepsat rozpis a pospojovat si obvyklé špeky. To se nám díky obětavosti Zbyňka Hrabce, který to s Mirou celé odtrénoval, zapsal mraky orientačních bodu a se mnou pak přepsal, povedlo. Největší krize s rozpisem nastala, když jsme si po odjetém prologu dopřáli večeři ve vynikající hospodě U zlatého buřtu (www.zlatyburt.cz) za Sosnovou a přepisovali tam rozpis. Pak jsme v klidu kolem půlnoci dojeli do Liberce na ubytování. Já debílek zjistil, že jsem tam ty přepsané noty nechal. Bylo to 70 km, rozjela se mohutná záchranná akce a díky obětavosti provozního z hotelu Murano, kde jsem bydleli, se ke mě ráno dostaly zpět i s kreditkami, klíči a penězi. Jinak pokud jde o samotné čtení, musel jsem si dávat "velkého pozora" na uzpůsobení rytmu diktátu místům, které jsme projížděli.

3. Jaký byl vlastní průběh závodu z vašeho pohledu?
Prolog nad očekávání, RZ 2 jedna velká krize jak h...., bohužel nenatočená, ale bez následků, RZ 3 výlet ven - Mira tipuje tak 40s, (viz. níže), RZ4-8 ok, RZ 9 - asi klíčový okamžik závodu. Cca 5 km před cílem Navarova jsme dostali defekt na levou přední a tím pádem 35 sekund od Ládi Bergera. Po RZ 10 jsme se dostali před Tomáše Bičáka a neděle už byla bez problémů.

4. Co se stalo při vašem výletu mimo trať na 3. RZ?
Bohužel díky pozdnímu příjezdu zrovna do této časovky se nám RZ nepodařilo opět natočit. Po super projeté půlce rychlostky byl těžký úsek po takových vrškách na větším bordelu v docela velkém kalupu. Pak přišla, asi v kontextu pozdě přečtená, 50L5. Sklouznutí ze svážku a naštěstí zastavení o strom v minimální rychlosti. Diváci stojící o kus dál se nakonec rozeběhli a pomohli nás vytlačit. Autu, kromě kosmetiky na mé straně, jako obvykle nic nebylo - obvyklé štěstí mongolsko-vietnamské posádky. Byla to asi nejtěžší erzeta celé Bohemky. Dost nás mrzelo, že druhý průjezd byl pro nás po haváriích na čele zrušen...

5. V průběhu závodu jste dostali penalizaci, jak k ní došlo?
To si tak v klidu před startem třetí rychlostky čůráme a libujeme si kolik je ještě času a naráz přijede Zuza Chvojková jedoucí s Egonem Smékalem - přikurtování v helmách a začne křičet co blbneme, že máme být už v časovce. Vzniklo to tak, že startér na RZ2 omylem vynechal část jízdního výkazu a vše nám psal už do RZ 3, kde bylo na přejezd 50 min a ne správných 43. Ve finále to je moje odpovědnost, protože za výkaz si podle řádů odpovídá posádka. Bylo to další školné a naštěstí jenom pozdní příjezd o minutu a ne o sedm... Zuzi ještě jednou díky!

6. Zkoušeli jste ještě v neděli zaútočit na Vladimíra Bergra, nebo jste jen dojížděli?
Mira závodí vždy až do konce, takže jsme to v neděli zkusili, ale na Láďovi bylo vidět, že už se s autem sžil. Obložil nás na všech nedělních erzetách, takže vyhrál ten nejlepší.

7. Co říkáš na tratě Bohemie?
Asi to nejtěžší co se jelo tento rok. Já jsem měl paradoxně výhodu, že jsem netrénoval, tak jsem ani nevěděl do čeho jdu. Na Mirovi ale byla vidět větší nervozita než jindy, a to je co říci.

8. Zahlédl jsi na trati nějaké odstoupené posádky?
Viděli jsem zaparkovaného Mifku s Lancerem v nějaké zahradě. Já jinak nikoho, bo jsem se fakt pekelně soustředil na diktát.

9. Co by jsi na závodě nejraději změnil, co se ti nelíbilo?
Docela mě překvapilo rozhodnutí sportovních komisařů, když havaroval na RZ 3 Egon Smékal a Láďa Berger u něj zastavoval. Při žádosti o náhradní čas se dozvěděl, že to je holt rallye.... Bohemka by si asi taky neměla kazit jméno těmi medailemi, co se dostávaly za jednotlivé třídy.

10. Kde jste byli ubytovaní, panovala spokojenost?
V hotelu Muráno, kde panovala pravá závodní atmosféra. Bydlela tam velká část všech závodníků, takže i večer to bylo super.

11. Závěrečná, tradičně trochu odlehčující otázka. Jak je to ve Vietnamu s rallysportem, máš nějaké informace?
Informace nemám žádné, doprava tam ale nemá chybu. Jezdí se zásadně i na červenou, pouze troubíš víckrát než jednou. Rekordní počet motorek jedoucích vedle sebe v jednom směru jsem napočítal 18.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Libor Jungvirt
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1534