Sparrow Racing spokojen s premiérou Ignisu
Datum: Středa, 12 Červenec 2006 @ 22:54:53
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comZa nemalého zájmu fanoušků se od Martina Prokopa do zlínské stáje Sparrow Racing přesunul soutěžní speciál Suzuki Ignis S1600. Po úspěšném testování v okolí Zlína se čekalo na ostré nasazení tohoto soutěžáku. Pro soutěžní premiéru vozu S1600 v barvách Sparrow si tým vybral náročnou domácí soutěž, Rallysprint Kopná.Za nemalého zájmu fanoušků se od Martina Prokopa do zlínské stáje Sparrow Racing přesunul soutěžní speciál Suzuki Ignis S1600. Po úspěšném testování v okolí Zlína se čekalo na ostré nasazení tohoto soutěžáku. Pro soutěžní premiéru vozu S1600 v barvách Sparrow si tým vybral náročnou domácí soutěž, Rallysprint Kopná. Pilotem vozu nebyl nikdo jiný, než týmová jednička - Mira Tarabus, tradičně navigovaný Danem Trunkátem. Jezdec známý úspěšným působením s vozy Honda se objevil na tratích v okolí Podkopné Lhoty s vozem skupiny A po osmi letech. Naposledy s áčkem na Kopné startoval v roce 1998, když při své jezdecké premiéře pilotoval vůz Škoda Favorit. Spousta fanoušků tak čekala, jak se při letošním startu s vozem kategorie S1600 předvede.

"Přechod z Hondy do Suzuki nebyl úplně jednoduchý. Naštěstí nám pomohlo testování před soutěží, kde jsem si vůz vyzkoušel. Soutěž jsme začali drobnou chybou a ztrátou na prologu, ale postupně jsme si na vůz více zvykali. Na špičku naší třídy to při prvním startu nebylo, ale celkově jsme dopadli dobře, výsledek je slušný," komentoval Mira Tarabus Kopnou. Ve skupině A se posádka Rallysportu Příluky umístila na čtvrtém místě, když před sebe pustila jen poslední dobou skvěle rozjetého Odložilíka, matadora Petáka a domácího Tlusťáka. Velice slušné byly také dílčí časy z rychlostních zkoušek. Na RZ Slušovice – Hvozdná kluci dosáhli dokonce šestého času absolutně.
"Před startem jsme měli trochu obavy z premiéry zrovna na domácí půdě, ale kluci vše zvládli bez problémů. Také s vozem jsme velice spokojeni," pozitivně hodnotil start s Ignisem vedoucí týmu Oldřich Hrabec. Velice spokojený s výsledkem byl i spolujezdec Dan Trunkát: "našim cílem tentokrát nebyly přímé souboje, ale nabrání co nejvíce zkušeností. Před závodem jsme měli vlastně jen jedno přání - zdárně dojet na rampu, nic neudělat autu a získat co nejvíce zkušeností - to vše se nám podle mě povedlo a 9. místo absolutně je pěkná třešnička."

Nyní se tým soustředí na další podnik mezinárodního mistrovství, kterým je populární Bohemka v okolí Mladé Boleslavy. Suzuki Ingis bude tentokráte odpočívat a Mira Tarabus se opět vrátí do tradiční Hondy, aby mohl bojovat o titul ve skupině N. Není tajemstvím, že další úspěch by mohl uspíšit jeho návrat do speciálu S1600. Další start tohoto vozu se tedy odehraje bez posádky Tarabus – Trunkát. O prázdninách však Suzuku čekají minimálně dva velice náročné starty. Na Německé rally se za jejím volantem objeví vynikající slovenský jezdec Tibor Cserhalmi, aby zkusil porovnat své síly v ostré mezinárodní konkurenci. Za dva týdny se vůz opět vrátí na domácí půdu, když se při Barum rally představí jezdec dosud neznámého jména. V těchto dnech je vedeno několik jednání a tým nevylučuje ani start velice kvalitního pilota.

Text: Pavel Zvonek - rally2.com
Foto: Petr Kunčík, Jaroslav KunčíkTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1532