Onboard RZ Troják + rozhovor Jaromír Tarabus
Datum: Úterý, 06 Září 2005 @ 23:56:14
Téma: MČR - rally

Rally2.comTradičně ve velice dobrém světle se na domácí Barum rally ukázal Jaromír Tarabus. Se staronovým spolujezdcem Igorem Norkem od první RZ drželi vedení ve třídě N2 a po chybě Křížka dokázali zvítězit také ve skupině N, kde drží se slibným náskokem průběžné vedení. Dnes si můžete na našich stránkách přečíst krátký rozhovor s pilotem vozu a pomocí on – boardu zažít jízdu po nejdelší vložce Barum rally – RZ Troják. Velikost klipu je 45 MB a je ve formátu WMV.Tradičně ve velice dobrém světle se na domácí Barum rally ukázal Jaromír Tarabus. Se staronovým spolujezdcem Igorem Norkem od první RZ drželi vedení ve třídě N2 a po chybě Křížka dokázali zvítězit také ve skupině N, kde drží se slibným náskokem průběžné vedení. Dnes si můžete na našich stránkách přečíst krátký rozhovor s pilotem vozu a pomocí on – boardu zažít jízdu po nejdelší vložce Barum rally – RZ Troják. Velikost klipu je 45 MB a je ve formátu WMV.

Jak to, že se vedle tebe opět objevil Igor? Jak mu to po přestávce šlo?
Igora jsem se před každým závodem zeptal jestli se mnou pojede. Až před Barumkou kývl, že ano. Myslím, že se do toho dostal velice dobře.

Vyhovují ti píše delší RZ nebo bys přivítal více kratších úseků?
Je mi to celkem jedno. Když je RZ pěkná, tak mi nevadí delší úseky. Sobotní vložky byly všechny pěkné, jen se mi nelíbil ten poslední rovný 300 metrový úsek v cíli Slušovic. Z nedělních RZ se mi líbilo tak 50%. Ale celkově mám zdejší tratě velmi rád. Barumka je elita mezi českými soutěžemi, ale podobně jsem si oblíbil Šumavu nebo Krumlov.

Na Pindule jste na rozdíl od spousty posádek nedělali defekt o beton v zatáčce. Měli jste ho napsaný?
Betonu jsem si všiml už v tréninku a měli jsme ho napsaný. Na startu nás ještě někdo upozorňoval, že se na trati někde dělají defekty. Později jsem se dozvěděl, že to bylo to právě místo, dobře poznačené už v tréninku.

Co říkáš na zrušený poslední Troják?
Na jednu stranu to je pěkná RZ s pěknýma místama, kterou bych si rád projel. Na druhou stranu už jsem měl toho dost a i kvůli šetření techniky mi to zase tolik nevadilo.

V neděli jste kontrolovali svou pozici nebo jste do toho šli stále naplno?
Ze začátku neděle jsem ještě nechtěl usnout na vavřínech, tak jsem se snažil. Pak jsem jel stále rychle, ale na jistotu a snažil se pošetřit auto.

Onboard video Tarabus - Norek RZ6 Troják
Kliknutím na obrázek se video začne přehrávat
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1298