Nedbálek – Žaludková na startu Stopy- splnění snu
Datum: Čtvrtek, 20 Leden 2005 @ 16:24:27
Téma: Ostatní rally

Rally2.comDalší posádkou z okolí Rallysportu Příluky, startující na letošní Stopě, bude dvojice Adam Nedbálek – Jana Žaludková. Na trati se objeví s vozem Škoda Felicia připraveným ve třídě N1 a zapůjčeným bratry Vladykovými.

Další posádkou z okolí Rallysportu Příluky, startující na letošní Stopě, bude dvojice Adam Nedbálek – Jana Žaludková. Na trati se objeví s vozem Škoda Felicia připraveným ve třídě N1 a zapůjčeným bratry Vladykovými. Pilota posádky jsme požádali o krátký rozhovor.

Je to tvůj první start v rally?
Ne není. Poprvé jsem startoval na Rally Posázaví v roce 1999. Jeli jsme s vozem Š 110L. Bohužel soutěž se nám moc nevydařila. Už při testování na RZ Pindula jsme byli v jedné ostré zatáčce příliš rychlí a narazili zadkem vozu do stromu. Urazili jsme rameno a zohli tlumič. Místo přípravy vozu na soutěž tak probíhala jeho oprava u Petra Kozla v Jaroslavicích. Ani samotná soutěž neprobíhala dobře. Už na 1. RZ nám odpadly oba klínové řemeny. Sice jsme to zvládli opravit, ale do následné ČK jsme dojeli pozdě a byli diskvalifikováni.

S kým Stopu pojedeš?
Jedu se svou kamarádkou Janou. Byl to její dávný sen. Původně chtěla řídit, ale prý jsem špatný spolujezdec, tak jsem to nakonec vzal já. Ve výsledku to ale asi vyjde nastejno.

Jaké máte ambice?
Ambice nemáme vůbec žádné. Jenom to nějak dotáhnout do cíle. Když jsem včera viděl Barák, docela mi to stačilo. Je celý pod ledem, docela mám z povrchu obavu.

Takže ses už byl podívat na trati.
Ano několikrát. Poprvé v neděli na kole, pak pracovně (Adam pracuje jako řidič záchranky – pozn. redakce) a naposledy svým autem. Trať je pěkná, ale ten led se mi moc nelíbí.

S čím startujete?
Pojedeme s Felicií bratrů Vladykových. Je to soutěžní vozidlo připravené pro třídu N1. Věřím, že bude skvěle nachystáno.