Čtvrtá Rallye Show Modřice naprosto jinak
Datum: Středa, 03 Listopad 2004 @ 16:07:15
Téma: Ostatní rally

Rallye Show Modřice patří mezi naše nejmladší automobilové soutěže, ale již si získala příznivce mezi diváky i posádkami. Do jejího startu zbývá necelý měsíc a oproti loňským celkem 51 km RZ na třech úsecích se letos pojede 65 km rovněž na třech úsecích...

Rallye Show Modřice patří mezi naše nejmladší automobilové soutěže, ale již si získala příznivce mezi diváky i posádkami. Do jejího startu zbývá necelý měsíc a oproti loňským celkem 51 km RZ na třech úsecích se letos pojede 65 km rovněž na třech úsecích, ale proti všem dosavadním ročníkům bude všechno jinak. Počínaje novým hlavním sponzorem i názvem podniku až po zcela nové rychlostní zkoušky.

Dnes již tradiční závěrečná akce soutěžácké sezóny na Moravě se letos podle nového partnera bude nazývat Agrotec Rallye Show Modřice 2004. Patrně nejvýznamnější firma z Hustopeč poskytla soutěži i zázemí a její zástupci se podíleli i na vytipování rychlostních zkoušek. Jako vloni se opět odstartuje z Modřic, ale jinak se uskuteční především v okolí Hustopeč. To je zásadní změna proti minulosti, kdy se ve všech dosud konaných ročnících vždy závodilo především na obslužných komunikacích Masarykova okruhu a na úseku Nebovidy Ořechov, respektive vloni pak Ořechov Nebovidy, tedy z kopce proti směru bývalého závodu do vrchu.

Letos na okruh trať soutěže vůbec nezavítá, přestože závodění zde mělo své kouzlo a z diváckého hlediska bylo prakticky neustále na co koukat. Nepojede se ani v serpentinách u Ořechova. Pořadatelé z Vonka racing připravili tři úseky pro rychlostní zkoušky. "Dvě erzety se pojedou dvakrát a jedna třikrát. Celkem máme tedy připraveno sedm RZ o délce asi 65 km," říká Jan Vonka, pořadatel soutěže.

"Původně jsme plánovali ještě RZ u Syrovic, ale nakonec jsme zůstali pouze u tří zkoušek, aby soutěž byla kompaktnější. Pojede se především po různých účelových komunikacích zdejších zemědělců. Na asfaltu i částečně na šotolině. Myslím, že tam bude i několik hodně zajímavých úseků," dodává ještě Vonka. Zajímavostí bude jistě také to, že se podobně jako třeba při Německé rallye pojede přímo mezi vinicemi. Více o trati a místech konání soutěže napoví názvy jednotlivých zkoušek :Křepická, Uherčická a Němčičská. Právě v okolí těchto obcí se bude předposlední listopadovou sobotu závodit, přičemž délka jednotlivých zkoušek nepřesáhne 10 km.

Závod se pojede jako volný podnik sprintrally a jako volný podnik ČMPR (pro účast jezdců a vozidel platí ustanovení NSŘ pro ČMPR s výjimkou denních licencí). Pořadatelé očekávají zhruba 50 až 60 posádek nejen z Moravy.

Připomeňme, že již dvakrát nejrychlejší v tomto závodě byl olomoucký Milan Chvojka s Fordem Escortem Cosworth, kterému se zde vyloženě daří. Vyhrál první ročník, ve druhém byl druhý za Hrdinkou s Octávií WRC a ve třetím ročníku opět vyhrál.

Start soutěže bude tradičně z Modřic v sobotu 20. listopadu 2004, ale posádky vyrazí o něco později než v minulých letech - v 9,30 hod, zatímco cíl bude premiérově v Hustopečích, kde tak vzniklo nové centrum soutěže. Do cíle v areálu Agrotecu pak je příjezd nejrychlejších naplánován téhož dne po 15. hodině. V okolí se pojedou všechny RZ a kromě cíle zde bude také servisní zóna, ředitelství soutěže i třeba tiskové středisko.

Text: Pavel Jelínek