Rally Střípky #7 (Rally Příbram 2004)
Datum: Sobota, 02 Říjen 2004 @ 11:08:54
Téma: MČR - rally

Ani pronájem vozu Ford Focus RS WRC 04 nepomohl Václavu Pechovi k vítězství v Rally Příbram. Své určitě sehrála také havárie při testování nového auta a defekt hned na první rychlostní zkoušce...

Ani pronájem vozu Ford Focus RS WRC 04 nepomohl Václavu Pechovi k vítězství v Rally Příbram. Své určitě sehrála také havárie při testování nového auta a defekt hned na první rychlostní zkoušce. "Bohužel chyba byla ve mně a ne v autě, chtělo to s ním najet před závodem víc kilometrů," poznamenal v cíli Václav Pech. Jan Kopecký své soupeře doslova deklasoval. Časové rozdíly v cíli byly opravdu velké.

Špičku startovního pole trápily v Příbrami technické problémy. Tradičně přestalo fungovat turbo u peugeotu Štěpána Vojtěcha, doma se nevedlo ani Trinerovi. Do cíle dojel asi jen proto, že je Příbram jeho domácí soutěž. "Myslel jsem, že skončíme, problémů bylo až nad hlavu," řekl Emil Triner. A potíže Trněného už jsou obehranou písničkou…

První etapu divákům zpestřil Josef Peták, který se svým vozem Peugeot 306 Maxi spadl do potoka. Skupinu A tak vyhrál Marián Šín, druhý byl Vladimír Berger a třetí místo obsadil překvapivě Roman Odložilík s ignisem super 1600. O titulu je rozhodnuto mezi produkčními vozy. Mistrem se stal Václav Arazim. Tibor Cserhalmi se bohužel ze soutěže omluvil a tak to měl litvínovský jezdec ulehčené. V dobrém světle se v Příbrami představil Němec Quirin Müller z juniorského týmu Red Bull.

Organizátorům soutěže toho nemůžeme mnoho vytknout. Po delší době bylo k vidění startovní pole pohromadě, s kvalitou rychlostních zkoušek to v okolí Příbrami není nejlepší, ale pořadatelé se snaží, co můžou. Diváků také ubývá a bohužel ubývá také vozů specifikace WRC. A jak se zdá tento trend bude k nevoli nás všech pokračovat….

Text: Petr Šulčík

Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally