Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
Ostatní rally

TZ: Před startem Pražského rallysprintu
Posláno Čtvrtek, 04 Prosinec 2003 @ 22:55:21  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: David Zvonek


Martin Prokop testoval vůz Škoda Octavia WRC!

Posádka týmu JIPOCAR Racing Martin Prokop a Jan Možný včera testovala vůz Škoda Octavia WRC z dílen Karla Trněného. Jednalo se o první seznámení s tímto vozem, které proběhlo v blízkosti servisního areálu OMW rally teamu, jenž sídlí v Meclově u Domažlic.

Hned brzy ráno odjížděli Martin s Honzou z Prahy do Meclova, aby uskutečnili další krok ve své společné kariéře. V dílnách byla připravena Škoda Octavia WRC se kterou se v sobotu postaví na start Pražského rallysprintu. Celý tým se od první minuty věnoval posádce na 100%. Od nastavení sedaček, přes vysvětlení všech ovládacích prvků v kokpitu vozu až po první jízdu s Karlem Trněným, který Martinovi vše ještě jednou ukázal přímo v akci. Celý testovací den byl naplánován velmi pečlivě do sebemenších detailů. Na vše bylo dostatek času a to bylo nejdůležitější. "Zajistili jsme na tento den zajímavý úsek okresní silnice, který jsme dostatečně zabezpečili, abychom zajistili simulaci průjezdu rychlostní zkouškou. Jednalo se o úsek, kde Martin mohl vyzkoušet chování vozu jak v rychlém úseku, tak i v technických pasážích", komentuje průběh testu Karel Trněný. Po prvním svezení se oba piloti vyměnili a Martin pod dohledem Karla Trněného začal poznávat chování Octavie. "První průjezd jsem se snažil ověřit si všechny načerpané poznatky, které mi mechanici spolu s Karlem řekli v dílně. Jak se pouští ALS, jak funguje startovací program, ve kterých otáčkách je nejlepší řadit atd. Po tomto průjezdu Karel Trněný vystoupil a sedl si vedle mě Honza. Další jízdy jsem zkoušel posouvat hranici brždění před zatáčkou, projet zatáčky čistě a plynule. Vyzkoušel jsem i otáčení na ruční brzdu. Není to vůbec jednoduché", vzpomíná na včerejší zážitek Martin Prokop.

Celý test fungovala Škoda Octavia WRC bez jediného problému. Po ukončení testu odvezli mechanici vůz zpátky do dílen, kde ještě jednou vše pečlivě zkontrolují a připraví na sobotní start v Praze. "Musím poděkovat lidem kolem Karla Trněného i jemu samotnému. Za celý den se nevyskytl žádný problém. V Praze to bude můj první ostrý start s vozem kategorie WRC. Mým cílem je hlavně dojet až na cílovou rampu na Staroměstském náměstí, abych měl odjeté tolik potřebné kilometry s vozem WRC", uzavírá Martin Prokop.Trojan s Urbanem pojedou v Praze pro diváky !

Tisková zpráva
3. 12. 2003

Již tuto sobotu odstartuje další ročník Mezinárodního volného závodu Pražský rallysprint. Na startu nebude chybět ani Karel Trojan se Škodou Octavií WRC OMV rally teamu. "Nepojedu na čas, ale atraktivně pro fanoušky, čímž jim chci poděkovat za celoroční přízeň. O výsledek tady opravdu nejde."

Na post navigátora usedne David Urban, spolumajitel sítě Urban Pneu ČR. "Na rally jezdím jako fanoušek už delší dobu a s Karlem se znám již více než rok. Jeho nabídku, abych ho "navigoval" na Pražském rallysprintu, jsem nemohl odmítnout. Určitě to bude nezapomenutelný zážitek a už se na to moc těším."

-JRT-Emil Triner pojede v Praze s "EVO dvojkou".

IX.PRAŽSKÝ RALLYSPRINT je připraven a do jeho startu zbývá již pouze několik hodin. Na startu by neměl chybět ani tým SEAT Sport Czech Republic a jeho jezdec Emil Triner, miláček mnoha fandů rallye. A protože v Praze nepůjde o žádné body, ale hlavně o pobavení diváků, mohou se diváci těšit na jízdu "na Emila" a na smyky ještě větší, než obvykle.

Brněnský tým nasadí starší vůz SEAT Cordoba EVO II, který byl ovšem úspěšnější a Emil Triner s Milošem Hůlkou s ním ve své premiérové sezóně se SEATem v roce 2002 vybojovali absolutní stříbro v mistrovství republiky. "Jsem velmi rád, že Pražský rallysprint pojedu. Dnes už platí, že kdo nejede v Praze, jako by ani nebyl," těší se na sobotu Emil Triner, který chyběl na poslední akci české špičky v Sosnové, kde byl pouze jako divák. Přece jen provozování vozů WRC je pořádně drahá záležitost a tak tým akci na severu Čech vynechal.

Od Rally Příbram navíc Trinera trápily zdravotní problémy se zády a i na finálové Horácké rallye jeho záda nebyla v nejlepší kondici ( spolujezdec Emil Horniaček zde dokonce s podobným problémem vůbec nemohl startovat). "Mám za sebou nějaké opichy a rehabilitace, doktoři mi dokonce zakázali sednout si do auta, ale už je to lepší. Bolesti už odezněly a snad budu do Pražského rallysprintu úplně fit. Moc se už nyní těším na tradiční tisíce fanoušků podél celé trati," doplňuje Triner, jemuž vyšel až závěr letošní sezóny, kdy získal dvakrát druhé místo.

"V Praze nepojedeme na výsledek, ale hlavně pro diváky. Navíc nenasazujeme SEAT Cordobu WRC EVO III, která se připravuje na rychle se blížící Jänner allye v Rakousku, ale starší Cordobu WRC EVO II," doplňuje šéf týmu Pavel Kouřil. Zajímavostí je, že na místo spolujezdce do typicky žlutého wércéčka neusedne ani Emil Horniaček, ani Miloš Hůlka, ale jeden ze sponzorů týmu, který tak bude mít jistě nezapomenutelný zážitek.

"Původně jsme do Prahy připravovali obě auta, ale z pronájmu druhé cordoby nakonec sešlo. Raději již děláme na ladění EVO trojky na leden, protože termín prvního mistrovského závodu se rychle blíží," říká šéfmechanik Lumír Firla.

Příští rok by chtěl brněnský tým opět patřit mezi nejlepší v českém šampionátu a Emil Triner opět pojede s Cordobou EVO III. Lednová rakouská Jänner rallye by se měla jet v pravých zimních podmínkách na sněhu a ledu, což by mnoha světovými starty ostřílenému Trinerovi mělo vyhovovat: "Emil se - jako milovník těžkých podmínek - již nyní do Rakouska těší, " dodává ještě na závěr Pavel Kouřil.

Trať a časový harmonogram "Prahy" zůstává stejný jako v minulých letech. Startovat se tedy bude ze Staroměstského náměstí v Praze po osmé hodině ranní, o čtyřicet minut později se pojede z Řeporyjí a o půl jedenácté startuje oblíbený okruh u Strahova. Triner pojede s číslem 2.


Pavel Jelínek
Seat Sport Czech Repubic media servis
V Brně 3. prosince 2003Hvězda jménem Timo Salonen je v Praze.

Soutěžní legenda, mistr světa v rallye Timo Salonen, ozdobí blížící se prosincový Pražský rallyesprint. V úterý před polednem přiletěl na pražské letiště i se svoji paní a ve středu jej čeká seznámení s tratí i s vozem, se kterým bude v sobotu startovat na finálové akci české soutěžácké sezóny.

Salonenovi přiletěli z Kanárských ostrovů , kde se Timo zúčastnil celosvětově věhlasného loučení nejlepších soutěžáků se sezónou. Připomeňme, že bude startovat s vozem Nissan Almera Kit Car plzeňské stáje Roto a v barvách pražského týmu Commerz racing, známého především ze startů na okruzích. Původně byl pro Fina připraven vůz Ford Focus WRC, ale kvůli problému s nezajištěným servisem byl ford odřeknut.

Navigátorem Salonena bude Ing. Josef Žďárský, předseda představenstva ACOM Internacional , tedy zástupce jednoho ze sponzorů týmu. Zajímavostí je, že dvaačtyřicetiletý spolujezdec před startem úspěšně snižuje váhu a již zhubnul o sedm kg.

V úterý Salonenovi především odpočívali po dlouhé cestě. Ve středu dopoledne je v plánu prohlídka trati( se speciálním povolením ředitele závodu), odpoledne pak seznámení se závodním autem. Ve čtvrtek bude vůz "polepen" do naplánovaného zbarvení a v pátek již je v plánu výdej itinerářů a oficiální seznamování s tratí.

"Salonenovi vyzvedla na letišti moje manželka Andrea se Stanislavem Minaříkem a na hotelu jsem je oficiálně přivítal i já. Jsou oba se ženou velmi skromní a sympaťáci. Byli strašně unavení a hned se vrhli spát," prozradil Jarda Honzík a dodal : "Ve středu i v dalších dnech by mělo vše probíhat podle programu, o kterém jsme již informovali. Počítáme i s autogramiádou ( v sobotu) a nechali jsme udělat podpisové karty. Fanoušci se nemusí bát přijít, zveme je do našeho týmu."

S druhým vozem týmu Commerz racing - s Mitsubishi Lancer EVO VII - pojede právě Jaroslav Honzík, pro něhož se bude jednat o třetí start v "Praze". Jeho navigátorem bude další ze sponzorů, či dlouholetých partnerů týmu - Ing. Petr Černý, předseda představenstva a generální ředitel Pojišťovny Slavia. Podle původních plánů měl Honzík startovat vozem od týmu Petra Poulíka, který měl premiéru v Příbrami. Ten ovšem "trpí" záhadnou závadou elektroniky a proto se Poulík rozhodnul, že s ním pojede sám a dojednal zapůjčení podobného lanceru od týmu Václava Arazima. "Začátkem týdne jsem jej otestoval a vůz šlapal jako hodinky. Na sobotní start se moc těším," podotkl Honzík.

Oba dva vozy, které tým Commerz racing nasadí v sobotním Pražském sprintu, pojedou v podobném zbarvení. Jeho design zajistil další z partnerů - firma Yashica, reklamní agentura z Třebíče a vychází ze zbarvení týmem na okruzích nasazovaných placek PRC, či vozu porsche, respektive také fiesty Honzíka juniora. Nissan i lancer pojedou v kostkovaném (viz týmové internetové stránky).

Trať bude vycházet opět z osvědčené koncepce a pojede se tedy klasická erzeta mezi cementárnou a Řeporyjemi i okruh okolo Strahovského stadiónu. Zatímco Jaroslav Honzík by rád proti skutečným soutěžním jezdcům zajel i solidní výsledek, Salonen má jiné cíle. Finovi nepůjde o výsledek, ale chce hlavně pobavit diváky. Již dříve fandům vzkázal, že hodlá těšit diváky jízdou smykem a že kolem toho největšího stadionu pojede pořád smykem.

Jaroslav Honzík sice plánuje i několik dalších startů v rallyesprintech, ale především se chce dál věnovat okruhům. Stejně jako na nedávném Epilogu na Masarykově okruhu by měl startovat s porsche slovenského týmu Machánek racing, s nímž plánuje další spolupráci.

Podrobnosti k aktivitám týmu a mnoho fotografií z celé jeho historie i z příprav na Pražský rallyesprint 2003 zájemci naleznou na týmových internetových stránkách na adrese : http://www.commerzracing.com/. Devátý ročník Pražského sprintu se pojede již v sobotu 6. prosince. Časový program bude podobný jako v minulých letech.


Pavel Jelínek
www.motormix.cz
www.car.cz
www.commerzracing.com

Tisková informace týmu Commerz racing
V Brně 3. prosince 2003David Komárek představí v Praze tovární áčkový lancer.

Pro Davida Komárka a Zdeňka Roupce bude "Praha" oficiální premiérou v továrním Mitsubishi Lancer EVO VI. skupiny A. Dvojnásobný mistr republiky ( ve skupině N ve sprintrallye a ve skupině M v závodech do vrchu) poslední týdny trávil v dílně hlavně laděním motoru. V Praze posádce půjde hlavně o zkoušení různých nastavení vozu.

"Kompletně jsme auto rozebrali a všechno zkontrolovali. Velkou změnou byla kompletní přestavba elektroinstalace, použili jsme totiž jinou řídící jednotku motoru," upřesňuje David a pokračuje: "Posledních 14 dnů jsme dělali motor, transmise byly hotové již předtím. Z původního motoru jsme použili blok a hlavu. Protože jsme ještě motor skupiny A nedělali, postavili jsme vlastně jeho první variantu, kterou chceme dále rozvíjet. Motor je nyní dobře naladěn do 5000 otáček, ve vyšších otáčkách to ještě není ono, ale již víme, co změnit. Hned po Pražském sprintu budeme pokračovat."

Pouze elektroniku pomáhal ladit německý odborník, se kterým Komárkovi spolupracují již 3 roky. Podvozek vozu s "datem narození" v roce 1999 zatím doznal jenom drobných úprav: "Podvozek je původní, tlumiče Ohlins mají prozatím příliš tvrdé nastavení, to změníme až na další sezónu. Nyní jsme použili pouze trochu měkčí pružiny," doplňuje Davida jeho navigátor Zdeněk Roupec. "Je to samozřejmě rychlejší než enko, ale o kolik , to nevíme, nebyl čas na nějaká srovnání," dodává navigátor.

Na "Prahu" jsou se speciály WRC přihlášeni Václav Pech, Emil Triner, Pavel Valoušek, Tomáš Enge, či Karlové Trněný a Trojan. Do dvěstěšestky WRC opět po roce usedne Josef Peták, zatímco Slovák Béreš se představí v české premiéře s Hyundaiem Accent WRC. Další premiéry – ale s Octáviemi WRC plánují Martin Prokop a Daniel Landa , dosud dva Komárkovi soupeři ze skupiny N.

David Komárek pak pojede s číslem 12: "Pojedeme tak napůl – rychle i efektně pro diváky. Na ty nejrychlejší WRCy mít určitě nebudeme, ale to jsme věděli ještě před koupí tohoto auta. Vzhledem k tomu, že nemáme moc natestováno, tak budeme prostě zkoušet různá nastavení, ale nějaké ty smyky snad budou," vzkazuje David Komárek fanouškům.

Prvním startem sezóny 2004 budou pro dvojici z Okříšek na Třebíčsku Blovice a pak se uvidí. Vzhledem k faktu, že David bude opět střídat rallye a starty ve skupině M v závodech do vrchu, se bude objevovat především ve sprintrallye.


Pavel Jelínek
www.motormix.cz
www.car.cz

Tisková informace Komvet Racing,
V Brně 2. prosince 2003

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Před startem Pražského rallysprintu" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 3.359411 vteřiny k natažení.