Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 1 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

Po smůle Romana Kresty vykročil Václav Pech za obhajobou titulu + ohlasy
Posláno Sobota, 24 Květen 2003 @ 20:22:30  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Petr Šulčík


Druhý výpadek

Závod se rozjel podle očekávání. Kresta razantně zatáhl už na první vložce ve vojenském prostoru, kde si vytvořil náskok deseti vteřin. Na ostatních vložkách jeli Pechem ve vteřinách, ale druhá Tisovka znamenala pro Pecha opět desetisekundové manko. Kresta tak nastupoval do druhého dne s náskokem dvaceti sekund. Hned na úvod druhé etapy se jely obávané Malonty, oproti loňsku v protisměru. Kresta zvýšil náskok a nic už nebránilo tomu, aby v Českém Krumlově podruhé zvítězil (poprvé zde vyhrál v roce 2000). Po druhém průjezdu římovským rallykrosovým okruhem se však za kapličkou zastavil Peugeot 206 WRC s poruchou převodovky. Druhý výpadek ve třetím závodě. Vniklá ztráta už půjde asi těžko dohnat. Václav Pech podal výborný výkon. Podobně jako na Valašsku ukázali s Krestou, že jsou trochu dál než zbytek startovního pole. Plzeňský jezdec tak má po třetím závodě velmi dobře rozjetou obhajobu titulu.

Rychlík Valoušek

Druhé místo v cíli patřilo Pavlu Valouškovi. Do Českého Krumlova dostal k dispozici corollu ve variantě lexus a bylo to znát. V první etapě sváděl souboj s Emilem Trinerem a po prvním dnu se usadil na třetím místě. To v sobotu s přehledem kontroloval a po odstoupení Kresty si dojel pro svůj první větší úspěch. Triner nakonec po defektu na páté erzetě, kde už chtěl ze závodu odstoupit, v sobotu zabral a v samém závěru soutěže porazil Karla Trněného, který dal radši přednost průběžnému druhému místu v šampionátu. Trněný je bezesporu největším překvapením sezóny. Za Trněným skončil Slovák Jozef Béreš s vozem Subaru Impreza WRC. V Českém Krumlově se čekalo, že zaútočí na stupně vítězů, ale Jozef zvolil taktiku nikam se nehnat. Na jihu Čech startoval poprvé a měl patřičný respekt před zdejšími rychlostními zkouškami. První den pobavil diváky ve Svatém Janu, kde se mu povedlo udělat kolečko ve stylu Gillese Panizziho.

Nový Peugeot 206 WRC

Příjemnou zprávou bylo nasazení druhé "dvěstěšestky" do našeho mistrovství. Týden před soutěží oznámil liberecký tým bratří Vojtěchů, že od Českého Krumlova s tímto vozem pojede starší Tomáš. Soutěž pojal především jako testování. Hlavně aby se vozu nic nestalo. Auto pochází z Rakouska, kde sloužilo jako záložní pro rakouského šampiona Sperrera a maďarského mistra Tótha. Štěpán Vojtěch nastoupil s osvědčenou corollou. Potýkal se však s velkými technickými problémy a na prvním průjezdu Malont musel odstoupit. Velké lákadlo byl pro fanoušky první Čech ve formuli 1 Tomáš Enge. Stejně jako Štěpán Vojtěch odstoupil na Malontech kvůli havárii. Zanechal však určitě příznivý dojem. Smůla provází v posledních třech letech v Krumlově Karla Trojana. Tentokrát havaroval na sjezdu od okruhu v Římově. Auto prorazilo zábradlí a zůstalo viset nad strání k řece.

Enka pro Jandíka

Souboj ve skupině N pro sebe rozhodl Miroslav Jandík, který letos prokazuje lepší formu než úřadující mistr Václav Arazim. Ten je však stále v čele skupiny o jediný bod a situace je tedy opět hodně vyrovnaná. Třetí místo obsadil Jiří Tošovský. Ve formuli 2 zvítězil Jaroslav Vančík se Škodou Felicia Kit Car.


Ohlasy z posledního servisu v Kaplici:

David Bozian (syn Jackyho Boziana, majitele týmu): "V současné chvíli ještě nevíme o jakou závadu jde, stalo se to po nějakém velkém skoku."

Václav Pech: "Uměl sem si představit cokoli, ale tohle ne. Bylo to velice náročné, já si myslím, že závod vyšel přesně podle našich představ, tak jak jsme si to předsevzali, je fakt, že Roman nám ujížděl na těch těžších rychlostkách, i když jsme jeli dost rychle, ale zase musím říct, že v žádným případě ne přes hranu nebo abychom nějak riskovali. Jeli jsme rychle v rámci možností a hrozně nás potěšilo, že na jednodušších vložkách jsme byli schopný Romana porážet nebo s nim minimálně držet krok. Bylo to super a to co se teď stalo, Romanovi nepřeji, ale je to i o mechanikách a o technice a dneska prostě vyhrál Ford."

Pavel Valoušek: " Z mého pohledu byl závod velice vydařený, konečně se podařilo udělat nějaký dobrý výsledek. Já sám jsem velice spokojený, ale udělal jsem asi čtyři jezdecké chyby na poslední rychlostní zkoušce, kde jsme dělali hodiny úplně zbytečně a ztratili asi tak 25 vteřin. Jsem rád, byl to dobrý závod a něco takového jsem určitě nečekal."

Emil Triner: "Škoda toho našeho defektu, vlastně celou jednu erzetu jsme jeli po prázdný gumě, takže jsme tam hodně ztratili, dneska jsme to doháněli, to se nám podařilo, takže jsem spokojen, že jsme to dotáhli na bednu."

Karel Trněný: "Já sem strašně šťastnej, že nám fungovalo auto. Trochu jsme ten souboj s Emilem vzdali, protože když si uvědomíte druhý průběžný místo v šampionátu nebo bedna v Krumlově, tak v současné době je to druhé místo určitě cennější."

Jozef Béreš: "Závod se mi velmi líbil, rychlostní zkoušky byly velice pěkné a náročné, s výsledkem jsem v celku spokojený, měnili a zkoušeli jsme různá nastavení, na trati bylo hodně rychlých zatáček na srdce, a na to ještě nemáme, takže sem raději ubral a soustředili jsme se na dojetí do cíle."

Tomáš Vojtěch: "Učili jsme se s autem a měli jsme od začátku zřejmě nějaký problém s ventily, ale teď ty poslední dvě vložky auto jelo tak jak by mělo, takže jsme se trošku svezli. Jeli jsme opatrně, prostě testování. Rezerva v autě byla obrovská, tady jsme to prostě jenom přejeli. Na Bohemce chceme závodit, tady jsme se jenom vezli, tím to skončilo. Určitě podnikneme nějaké testování, možná pojedeme nějaký malý závod, ale na Bohemce už chceme jet opravdu rychle."


Miroslav Jandík: "Jsme samozřejmě spokojení, že se nám podařilo vyhrát a smazat ztrátu na Arazima, je to teď rozdíl jeden bod. Celý závod byl v podstatě bez problémů, měli jsme jednu krizovku na prvním průjezdu Kohoutem, kde jsme měli štěstí, že jsme se udrželi na silnici, ale jinak spokojenost."

Václav Arazim: "Ze začátku se rozdávali karty, potom se ustálila pozice, že Míra byl první, my jsme ho zezadu tlačili. Druhý den byla škoda, že se nejeli ty dvě vložky, protože třeba na druhém Římovu jsme mu dali pět vteřin, snažili jsme se ho donutit k nějaký chybě, on tu chybu udělal, ale na vložce, co byla zrušená. Jsme rádi za druhý místo, dostali jsme se vlastně do vedení skupiny N, takže spokojenost."

Jaroslav Vančík: "Super, měli jsme nějaké problémy s řízením, ale mechanikům se to podařilo odstranit, takže v pohodě. Trať se ni při tréninku nelíbila, ale při závodě byla perfektní. Když se jede rychle, tak je to lepší."

Text: Petr Šulčík
Foto: RSP


Související odkazy:
Týmový komentář RSP po Rally Český Krumlov 2003
Český Krumlov 2003 pohledem Zdeňka Vladyky + video s ohněm Š. Vojtěcha
Po smůle Romana Kresty vykročil Václav Pech za obhajobou titulu + ohlasy
Č. Krumlov z pohledu spolujezdce posádky st. č. 87
Popis rychlostních zkoušek na Seat rally Český Krumlov
31. SEAT RALLYE Český Krumlov – mapy RZ
31. SEAT RALLYE Český Krumlov - seznam přihlášených posádek
31. SEAT RALLYE Český Krumlov – časový harmonogram

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Po smůle Romana Kresty vykročil Václav Pech za obhajobou titulu + ohlasy" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (26)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.984537 vteřiny k natažení.