Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: VALAŠKA DOSTALA KONEČNOU PODOBU
Posláno Středa, 26 Březen 2003 @ 22:29:14  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Štěpán Forman


Dvaadvacátý ročník Valašské rally nabídne jednotlivým posádkám náročnou a v porovnání s minulými lety značně obměněnou trať, která dokonale prověří jak jezdecké umění soutěžících, tak i odolnost a připravenost jejich vozů. Dvoudenní soutěž Mezinárodního mistrovství České republiky totiž měří celkem 680,19 kilometrů a obsahuje 12 rychlostních zkoušek na šesti úsecích v celkové délce 200,60 kilometru. Nejdelší erzeta v itineráři letošní Valašky měří 25,04 km, zatímco nejkratší 9,25 km. Soutěž je po mnohaletém stereotypu situována nejen na silnice vsetínského okresu, ale také na Kroměřížsko, Přerovsko a do oblasti Nízkého Jeseníku.

AAA AUTO - XXII. Valašská rally 2003, která bude nejdelší v historii závodů na Vsetínsku, odstartuje v pátek 18. dubna v 17.10 hodin z již tradičního prostoru na náměstí Míru ve Valašském Meziříčí. Na startovní pole, v němž nebude scházet celá česká soutěžácká špička a nejméně deset vozidel specifikace WRC, bude čekat v první etapě 201,39 km dlouhá trať, která je zpestřena 6 rychlostními zkouškami v celkové délce 80,72 km. Páteční den se pojede v okolí Valašského Meziříčí, Chvalčova a Teplic nad Bečvou. Součástí etapy budou i divácky atraktivní noční rychlostní testy. První vozidlo by mělo do cíle úvodní etapy přijet po třiadvacáté hodině.

V sobotu 19. dubna bude na programu druhá etapa, která měří 478,80 km. Její začátek je stanoven na 8 hodin ráno. Rovněž druhá část Valašky bude obsahovat 6 rychlostních zkoušek. Jejich délka dosáhne 119,88 km. Tentokrát však již rally opustí Valašsko a zavede soutěžní posádky do oblasti Šternberku a Rýmařova. Lze očekávat, že krásné, ale nesmírně náročné rychlostní zkoušky v oblasti Nízkého Jeseníku budou patřit svým charakterem k ozdobám letošního českého šampionátu. V itineráři této části soutěže najdeme rychlostní zkoušky Břevenec - Nové Pole (25,04 km), Paseka - Dalov (23,60 km) a Stachov - Jívová (11,30 km). Část tratě valašky po šestnácti letech zavede soutěžáky na kdysi známá a velmi populární místa. Tam, kde před léty zápolily o mistrovské body posádky při Rallye Jeseníky, později přejmenované na Rallye Sigma s centrem v Olomouci.

Vítěz letošní AAA AUTO - XXII. Valašská rally 2003 se divákům na náměstí Míru ve Valašském Meziříčí představí v sobotu krátce po osmnácté hodině.


Ve Valašském Meziříčí 25. března 2003
ZLIN PRESS production - Dušan PÓČ


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: VALAŠKA DOSTALA KONEČNOU PODOBU" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.797437 vteřiny k natažení.