Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 145 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: XIV. TIPCARS PRAŽSKÝ RALLYSPRINT s Krestou i Pechem
Posláno Pátek, 28 Listopad 2008 @ 15:03:57  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Blížící se XIV. TIPCARS PRAŽSKÝ RALLYSPRINT již zná jména posádek, které se mají zájem určitě zúčastnit. A zájem je tradičně veliký. Chybět nebudou dvě největší hvězdy tuzemského šampionátu v rallye, které ve většině letošních mistrovských soutěží sváděly velmi vyrovnané souboje o sekundy, či jejich desetiny. Tedy Roman Kresta a Václav Pech.

Už je také jasné, kdo pojede s jedničkou – bude to právě Roman Kresta – nový mistr republiky. Mimochodem, tento skvělý jezdec nebývá až tak častým účastníkem této tečky za sezónou, jako třeba Václav Pech, jeho letos největší soupeř v celém v Příbrami zakončeném šampionátu a letos celkově stříbrný. Zato Pech může Prahu považovat téměř za domácí start, už proto, že z Plzně to má do hlavního města na dohled. Uvažoval sice o změně a o svém premiérovém startu s vozem třídy S 2000, nicméně nakonec je vše jinak.

Je možné, že Pech nepojede s osvědčeným Lancerem EVO IX., ale opět s vozem prestižní, byť pomalu z českých erzet mizející, třídy WRC. Zatím ale neprozradil značku, nicméně zdá se, že to nebude Toytota Corolla WRC, s kterou v Praze startoval v posledních ročnících, ale nějaký konkurenceschopnější a modernější vůz. Další novinkou je to, že letos se po Pechově boku neobjeví premiér Mirek Topolánek, který je velkým fandou automobilových soutěží a má na svém kontě i vítězství v Praze právě po boku Václava Pecha. Není to ale proto, že plzeňský jezdec neobhájil mistrovský titul, ale proto, že se ve stejném mikulášském termínu bude konat sněm ODS, na němž předseda strany samozřejmě nemůže chybět.

Podobně jako vloni se ale v jednom z vozů objeví i další politik, který tehdy seděl po boku Martina Prokopa, tedy Miloslav Vlček, zatím stále ještě předseda poslanecké sněmovny. Chybět by ale neměly ani další známé osobnosti. Ředitel akce mimochodem podotýká, že dříve inicioval start zahraničních jezdců, ale dnes už je spíše odmítá a raději vezme na start naše jezdce, než zahraniční. Tento závod totiž podle něj hodně pomáhá posádkám v získávání peněz pro další sezónu, je to možnost, jak třeba svézt nejdůležitější sponzory, což je jistě nezapomenutelný zážitek.

Zájem o start má tedy většina předních tuzemských posádek. Ze zahraničních jezdců můžeme jmenovat Slováka Josefa Béreše, který má na svém kontě řadu světových startů, Poláka a ve slovenském šampionátu jeho velkého soupeře Grzegorze Grzyba, či dalšího Slováka - Igora Drotára. Ten možná přijede s překvapivým navigátorem, ale na jeho prozrazení je ještě dost času. Zájem o start projevil také další Polák - Kuzaj, nicméně jeho přihláška zatím nedorazila, zatímco přihláška jeho dalšího krajana Kuchára ano.

Tradičně největším bavičem by měl být oblíbený Emil Triner, i když co nejlepší show jistě předvedou i další jezdci, včetně těch se stále rychlými historickými vozy. Kromě již jmenovaných přijede také Pavel Valoušek a chybět nebude ani Josef Peták, mistr jednodenních sprintrallye. Právě tento příbramský jezdec ale hlásí malý přestup ze svého mistrovského Peugeotu 207 S 2000 a to do speciálu Peugeot 307 WRC, čímž jistě potěší nemálo fandů.

Méně příjemnou nejčerstvější novinkou ovšem je, že letošní Praha se bude muset obejít bez Karla Trojana. Ten se sice již vyléčil po nedávné havárii na Slovensku, nicméně nyní havaroval pro změnu na motocyklu a léčit se bude nejméně tři měsíce.

Zájemci si mohou také zasoutěžit o vstupenky na tuto akci v soutěži s jednoduchými otázkami, která právě probíhá v televizním motoristickém magazínu MotorTip. Ten je jedním z mediálních partnerů akce a podrobnosti k němu i vysílání najdete zde: http://www.e-auto.cz/tv-motortip/tv-motortip-okruhova-podzimni-cena-i-epilog-waldviertel-rallye-i-dve-souteze-o-vstupenky.htm

Páteční start je naplánován na půl pátou odpoledne, v sobotu se startuje již deset minut před půl osmou ráno. Proti minulosti bude pozměněn i tradiční sled rychlostních zkoušek v lokalitě Řeporyje – Cementárna, kde se pojede jen dvakrát a to pouze v uvedeném směru. Celkově posádky čeká necelých 42 ostrých kilometrů a šest rychlostních zkoušek.
Program akce:

5.12.2008 16:27 hod. Start 1.etapy - 1.sekce, RZ 1
6.12.2008 07:20 hod. Start 1.etapy - 2.sekce, RZ 2 až RZ 6

Oficiální stránky akce : www.prazskyrallysprint.cz
Tisková informace XIV. TIPCARS PRAŽSKÝ RALLYSPRINT 2008 03


Pavel Jelínek, media servis
TV MotorTip

18. listopadu 2008

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: XIV. TIPCARS PRAŽSKÝ RALLYSPRINT s Krestou i Pechem" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.086921 vteřiny k natažení.