Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
Ostatní rally

TZ: NOVASOL Historic Rally Team
Posláno Pondělí, 19 Červen 2006 @ 15:19:19  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Po loňském nevydařeném startu v Klatovech, kde na uzavřené trati RZ 6 došlo ke střetu našeho soutěžního vozu s protijedoucím traktorem, se letos opět naše posádka Jiří Hloušek – Tomáš Rozsíval postavila na start dvoudenní Historic Vltava Rallye zařazené do Mistrovství FIA zóna střední Evropa v rally HA a do Mistrovství České republiky v rally HA. S nově postaveným vozem Škoda 110 L vybaveným samosvorným diferenciálem a důkladně otestovaným v Bělé pod Bezdězem jsme do soutěže nastupovali s mírným optimismem. Cílem bylo především nový vůz dobře otestovat v ostré soutěži a najet co nejvíce kilometrů na rychlostních zkouškách.

Již od začátku soutěže bylo zřejmé, že vůz proti loňsku zrychlil a celou první etapu jsme absolvovali naprosto bez problémů. Výsledkem první etapy bylo 12. místo absolutně a 2. místo ve třídě H4. Do sobotní etapy, která obsahovala 9 rychlostních zkoušek včetně třech průjezdů pověstným Korábem, jsme odstartovali v dobré pohodě. Celou etapu se dařilo zrychlovat, ve všech opakovaných průjezdech jsme dosáhli výrazně lepších časů. Vyhnuly se nám i krizové situace a nový vůz fungoval bez problémů. Jediným a rychle odstraněným problémem byl uvolněný chladič oleje po jednom z průjezdů Korábem. Užili jsme si i poměrně dlouhý a divácky atraktivní skok na RZ 8. Na několika rychlostních zkouškách jsme dosáhli velmi dobrých časů i ve srovnání s mnohem výkonnějšími vozy.

Historic Vltava Rallye je zajímavá i tím, že neobsahuje servisní zóny, a proto je nutné zajistit klasický servis známý ze soutěží před deseti a více roky. Znamená to více přejezdů servisních vozidel. I tato činnost se nám dařila a s jedním servisním vozem jsme vždy byli na předem dohodnutých místech včas. Soutěž jsme dokončili na 9. místě absolutně a 2. místě ve třídě H4. Velmi si ceníme i toho, že jsme byli nejlepší ze všech vozů značky Škoda, které se soutěže zúčastnily.

Vzhledem k loňským problémům považujeme výsledek za velký úspěch a dobrý příslib do letošní sezóny. Po dvou odjetých soutěžích MČR historických automobilů, kdy jsme se zúčastnili pouze jedné z nich, je naše posádka Jiří Hloušek – Tomáš Rozsíval na 11. místě absolutního pořadí a na 3. místě v kategorii 2.Další soutěží zařazenou do MČR historických automobilů, které se náš tým zúčastní, je Rally Lužické hory v Hrádku nad Nisou. Koná se v sobotu 24. června 2006. Podle dostupných informací tato soutěž slibuje nádherné rychlostní zkoušky včetně šotolinových úseků. Zveme proto všechny naše příznivce do Lužických hor.

Na závěr bychom rádi poděkovali za spolupráci našemu hlavnímu sponzorovi, cestovní kanceláři Novasol, s.r.o. (www.novasol.cz).

Za NOVASOL Historic Rally Team
Jaroslav Dibitanzl

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: NOVASOL Historic Rally Team" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Tnx.net