Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 87 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Týmové Informace

TZ: Sezóna 2000 - shrnutí
Posláno Úterý, 21 Listopad 2000 @ 18:31:04  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Přestože se sezóna již rozběhla, hodlá také pilot našeho týmu v letošní sezóně alespoň nahlédnout do kolotoče soutěží. S panem Mikulenkou je domluvenPosádka Kneifel - Zpěvák, druzí na Magnum Rally pronájem a zajištění servisu vozu Nissan Micra, toho který posádku Tarabus - Zpěvák dovezl na loňské Rallysprint Kopná k prvenství ve třídě N1. Pro první start je zvolena červnová Magnum rally. Je však nutné řešit otázku na místě spolujezdce. Obvyklý navigátor předešlých rally Daniel Zpěvák totiž přijal nabídku týmu AK Kamikaze a po boku Milana Kneifela se účastní vybraných automobilových podniků a jeho spolupráce na místě navigátora tedy není možná. Po krátkém uvažování je rozhodnuto o angažování nového navigátora a vzniká tak posádka Jaromír Tarabus - Igor Norek. Nikdo neví jak to nově složené posádce půjde. Hlavním cílem tak zůstává dovést auto v pořádku do cíle a pokusit se trochu poměřit s konkurencí a v případě dobrého výsledku, by se uvidělo, co dál. Pohled do startovní listiny naznačuje, kde hledat největšího favorita. Se startovní číslem 29 je ve startovní listině zapsána posádka Jindřich Kunc - Marie Palková s velmi rychlým VW Pólo. Časy prvních rychlostních zkoušek potvrzují jejich předpokládané postavení, ale také dobrou pozici naší posádky, která tvrdě bojuje zejména se Suzukou Milana Kneifela. Dobře si vedou také Adam, Moural a Fiala. Poprvé v roli spolujezdce na rally, ale velmi dobře naviguje náš Igor Norek a v okamžiku, kdy na poslední RZ míjí stojící VW dosud vedoucího Kunce, poté co odolali tlaku Kneifela, je i jemu jasné, že si jedou pro vítězství na Magnum rally. Pro čtvrté místo si přijíždí Fiala a udržuje si tak po dvou závodech vedoucí pozici před Adamem, který přijel na třetí pozici. Zisk dvaceti bodů umisťuje naši posádku na průběžnou třetí pozici v hodnocení šampionátu ve sprintrally.

Jelikož Magnum rally dopadla nad očekávání dobře a sponzoři poskytli další finanční prostředky, je rozhodnuto o účasti na 350 km vzdálené Akuma rally. Oproti předchozí Magnum Rally se soutěže neúčastní Kunc ani Kneifel a tak se předpokládá, že o prvenství bude bojovat trojice Tarabus, Adam, Fiala. Předpoklady se naplňují a těsné rozdíly těchto tří dávají tušit, že se na tratích IV.Akuma rally odehrávají opravdu velké souboje. Ke konci soutěže začíná Adam vinou technických problémů Peugeotu 106 zaostávat a v úplném závěru je nucen odstoupit. Naší posádce se přes drobné technické potíže podaří odrazit útok dvojice Fiala - Heidenreich a tak si z České Lípy
odváží plný bodový zisk.

Celé mistrovství je skvěle rozjeté. Po třech závodech a našich dvou startech máme maximální počet 40 bodů, všechno šlape jak má a tak účast na XI.Vítězové Horácké Rally Kunc - Palková
ročníku Horácké rally není žádným překvapením. Jestliže vše zatím probíhalo bez větších problémů, pak v Třebíči dochází k naprostému obratu. Ještě několik hodin před startem není jisté zda vůbec bude naše posádka , z důvodů chybějící součástky, mezi těmi kteří odstartují. Vše se nakonec díky ochotnému majiteli a zaměstnancům místního zastoupení automobilky Nissan podaří vyřešit a naše posádka po probděné noci odstartuje. Velkým překvapením je neúčast třetího v dosavadním pořadí Adama. Naopak na tratě rallysprintu se po krátká odmlce a úspěšném působení s vozem Honda Civik ve "velkém mistrovství" vrací posádka Kneifel - Zpěvák znovu jedoucí na Suzuki Swift a Kunc opět navigovaný spolujezdkyní Palkovou. Letošní premiéru zde absolvuje posádka Tureček - Novák. Od počátku přesvědčivě vede Kunc následován Suzukami Fialy, Kneifela, Turečka, Nissanem naší posádky a dalšími 12 dvojicemi tvořícími početné startovní pole třídy N1. Technické problémy má zejména Kneifel, ale i naše posádka. V šesté RZ chybuje do té doby velmi rychle jedoucí Fiala a po odstoupení si velice komplikuje cestu k titulu. Naše dvojice přijíždí do cíle na třebíčském náměstí se ztrátou pouhých 1.8 sekundy na druhého Kneifela se Zpěvákem. Po všech potížích panuje na vyhlášení nejlepších posádek se třetím místem velká spokojenost a všichni se již velmi těší na XIX. ročník Valašské rally.

Přes všechny peripetie se naše posádka usadila po Třebíči na prvním místě v průběžném pořadí. Před námi byl oblíbený Vsetín s nejdelší a možná nejnáročnější rychlostní zkouškou Bystřička - Vesník přezdívanou Valašská bomba. Na startu se ve své soutěžní premiéře objevuje také bratrská dvojice našich spolupracovníků Daniel Vladyka - Zdeněk Vladyka. Pohled do startovní listiny přináší i další velké překvapení. Ve skupině N1 je s vozem Suzuki Swift přihlášen Daniel Fottera, který letos zatím řídil velkou čtyřkolku a nyní rozšiřuje již tak kvalitní konkurenci třídy N1. Při svém prvním startu se Suzukou sice na Turečka, Adama a Tarabuse nestačil, ale už v následující soutěži všem soupeřům ukázal záda. Od začátku soutěže při svém druhém závodě jede velice dobře Tureček, který sice do cíle ve Vsetíně přijíždí jako nejrychlejší, po technické kontrole však jeho vůz podléhá jednomu z letošních trendů a je diskvalifikován pro nedostatečnou světlou výšku. Na čelo překvapivě nestačí Fiala a téměř definitivně si tak zavírá dveře k absolutnímu prvenství. Stinnou stránkou jinak velice povedené soutěže byly dohady o časech naměřených časoměřiči nejdelší rychlostní zkoušky a tak ani v cíli celé soutěže se dlouho neví jak vše dopadlo. Nakonec si naše posádka upevňuje patnácti body za druhé místo průběžné vedení. Svůj první bod v automobilových soutěžích si po velmi solidním výkonu za desáté místo odváží další naše posádka Vladyka - Vladyka jedoucí na Favoritu.

Po Vsetíně hovoří rally matematika jednoznačně: o celkové prvenství nás může připravit pouze Fialovo první místo za předpokladu, že naše posádkaKundrát ještě z Magnum Rally s felicií skončí hůře než šestá. Rozuzlení přichází nečekaně brzy už před závodem. Ve startovní listině překvapivě chybí dvojice Fiala - Heidenreich. Je tedy jasné, že prvenství ve třídě je v rukách naší posádky Tarabus - Norek. Nyní je potřeba jen potvrdit dosavadní dobré výsledky, v klidu a hlavně bez škrábance auto dovést do cíle ve Slušovicích. Na posádky je připravena velmi obtížná, místy mokrá trať plná nástrah. Nejlépe se s ní vypořádávají domácí Fottera s Adamem, kterým sekundují skoro domácí Kneifel a Tarabus. V popředí se drží také Kundrát sedící tentokráte za volantem VW Póla svého týmového kolegy Kunce. Své umění po havárii v první RZ nemůže předvést dvojice Tureček - Novák. Dvojice našich soutěžáků se přes drobné problémy s elektronikou drží na slušném čtvrtém místě. Nádherné tratě až do večerního šera vidí velké souboje posádek nejen ve třídě v N1. Poslední servis, poslední sjezd z cílové rampy, poslední vypnutí motoru, poslední diskvalifikace a letošní sezóna ve sprintrally je ukončena. Naše posádka končí v celkovém hodnocení na prvním místě se ziskem 79 bodů, náskokem 20 bodů na druhého Adama a 28 bodů na třetího Fialu.

Lze říci, že tento první ročník ve sprintrally byl více než vydařený. Počet soutěžících posádek ve třídě N1 byl zdaleka největší a posádky sváděly na tratích rychlostních zkoušek celé republiky velké a vyrovnané souboje. O této vyrovnanosti svědčí také fakt, že na nejvyšší stupínek jednotlivých soutěží vystoupilo pět různých posádek a pouze členové našeho Rallysportu Příluky Jaromír Tarabus - Igor Norek dokázali v této nabité konkurenci zvítězit dvakrát. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům za podporu, rodinám za pochopení, panu Mikulenkovi za přípravu vozu a samozřejmě v neposlední řadě našim fanouškům. Bez přispění těchto všech by zisk prvenství v seriálu Barum Rallysprint Championship 2000 ve třídě N1 nebyl možný. Ještě jednou všem děkujeme a doufáme, že se na tratích našich automobilových soutěží uvidíme i v roce 2001.

Graf průběžného umístění prvních deseti posádek ve skupině N1Konečné pořadí MČR Sprintrally 2000, N/1400

PořJezdecSoutěžícíVozidloTří123456Tot
1.TARABUS JaromírRallye Team ZlínNissan MicraN/1 202012151279
2.ADAM RadovanDefend-Lock MotorsportPeugeot 106N/11212R 201559
3.FIALA MichalCBS MotorsportSuzuki Swift 1,3 GTiN/1201015R6 51
4.FOTTERA DanielAK Agroteam TrnavaSuzuki Swift 1,3 GTiN/1    122032
5.KNEIFEL MilanAK Kamikadze Zlín v AČRSuzuki Swift 1,3 GTiN/1 15 15RV30
6.HORA MichalAK Blovice v AČRŠkoda Favorit 136LN/18R82 321
7.KUNC Jindřich, Ing.ČK MotorsportVolkswagen Polo 1,4 16 VN/1   20  20
8.FRYČ PavelMotor Plus s.r.o.Škoda Felicia 1,3N/1154    19
9.NÁVOJ KarelViva Motor SportŠkoda Felicia 1,3N/1 8 64K18
10.METZNER LeopoldMetzner LeopoldPeugeot 106N/1106    16
10.KLINGER JanKlinger JanŠkoda Favorit 136LN/16 10   16
12.ZAVADILÍK RomanZavadilík RomanSuzuki Swift 1,3 GTiN/1R2  8616
13.KUNDRÁT PavelČK MotorsportŠkoda Felicia 1,3N/131 12815
14.PICEK LubošŠulc VladimírŠkoda Felicia 1,3N/1  12   12
15.VERBÍK JiříJV Prozax MotorsportŠkoda Felicia 1,3N/143 4  11
16.TUREČEK MartinRally Team ZlínSuzuki Swift 1,3 GTiN/1   10VR10
16.MOURAL KarelBártek AlešPeugoet 106 XSiN/1    10 10
16.HRUBÝ IvanAMK Brandýs nad LabemŠkoda Favorit 136LN/1     1010
19.MIKULAŠTÍK SylvestrAK Vsetín-mìstoŠkoda Favorit 136LN/1 R63RK9
20.ULBRICHT KarelUlbricht KarelŠkoda Felicia 1,3N/1   8  8
21.HRADIL PavelSAS ZlínŠkoda Favorit 136LN/1   KR44
22.BARVÍK VladimírSAS ZlínŠkoda Favorit 136LN/1    3K3
23.KUNST JaroslavŠulc Vladimír, Ing.Škoda Felicia 1,3N/12R    2
23.MIKULKA RobertRally Team ZlínSuzuki Swift 1,3 GTiN/1     22
25.MIROVSKÝ ZdeněkMirovský ZdeněkŠkoda Favorit 136LN/11K  KK1
25.VLADYKA DanielAK Yukon RT TeamŠkoda Favorit 136LN/1    1 1
25.KOLÁŘ PetrKolář PetrŠkoda Felicia 1,3N/1 K KK11
 RAMBOUSEK JiříAuto-help RallyŠkoda Favorit 136LN/1   K   
 KOSTELECKÝ DaliborJK MotorsportŠkoda Favorit 136LN/1   K   
 KULDA MarekKulda MarekŠkoda Favorit 136LN/1   KK  
 ŠEVEČEK JiříŠvidrnoch RomanŠkoda Felicia 1,3N/1    RR 
 MOURAL MichalBártek AlešPeugoet 106 XSiN/1 R     
 NOVÁK AntonínAK Agroteam TrnavaŠkoda Favorit 136LN/1     R 


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Sezóna 2000 - shrnutí" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.456534 vteřiny k natažení.