Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 19 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Rozhovory

Roman Kresta stále myslí na místo v továrním týmu
Posláno Pátek, 16 Duben 2004 @ 16:34:50  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Petr Šulčík


Vítězství podle očekávání. Roman Kresta vyhrál Rallye Pelhřimov. Přijel však hlavně testovat a zkoušet nový vůz Subaru Impreza WRC.

Před a při Rallye Šumava se s autem příliš nesvezl. "Jsem spokojený. To, co jsme potřebovali, jsme si odzkoušeli, vše fungovalo," řekl Kresta v cíli. Zamlouvali se mu i tratě rychlostních zkoušek nové soutěže. Ta je součástí Českomoravského poháru rallye. "Kromě první vložky, která byla rychlá, to bylo opravdu náročné," pokračoval.

V závěru soutěže dokázal stoprocentně využít potenciál nového vozu. Při opakovaných průjezdech rychlostních zkoušek zrychloval. "Tu poslední jsem jel hodně rychle a byl o vteřinu na kilometr rychlejší než v předešlém průjezdu," upřesnil luhačovický pilot.

Ve své soutěžácké kariéře řídil mnoho vozů specifikace WRC. Ať to bylo při testování nebo při závodě. Na konci loňského roku měl možnost vyzkoušet také Fabii WRC. Současný vůz však v jeho žebříčku stojí nejvýše. "Je to suverénně nejlepší auto, se kterým jsme jel," chválí si.

Zanedlouho ho čeká druhý start v Mezinárodním mistrovství České republiky. V prvním podniku v Rakousku nestartoval a na Šumavě odstoupil. Cílem zůstává zisk titulu. "Situace není nejhorší," myslí si. Ani další z favoritů, úřadující mistr Václav Pech, totiž neměl začátek sezony nejlepší. Obsadil třetí a páté místo.

"Bojovat se začne teprve od Valašské rallye. To bude důležitý závod," uvedl Roman Kresta. Bodový stav šampionátu mu dává za pravdu.

Ihned po Rallye Český Krumlov se rychle přesune do Řecka. Absolvuje zde letošní druhou rallye v mistrovství světa. "Bude to hodně náročné, ale zvládneme to," věří. Startovat bude s vozem Ford Focus WRC. S ním v mistrovství světa v roce 2001 právě na Akropolis debutoval. Tenkrát cíl neviděl.

Přesto se mu Rallye Akropolis líbí a rád na ni vzpomíná. "V Řecku hodně záleží na výdrži techniky, nejde jen o to jet nejrychleji."

Auto s dílen zlínského JM Engineering by mělo být srovnatelné se subaru, s danou specifikací zkušenosti nemá. "Bude to dobrý vůz," je si jist. Díky letošnímu systému v mistrovství světa, kdy startuje pouze deset továrních aut, může Kresta pomýšlet na body. "Cílem je umístění do osmého místa. Doufám, že se to podaří."

Loni se stal nejlepším soukromníkem ve světovém šampionátu. Vyhrál dvě rychlostní zkoušky. Porážel tovární jezdce. Na závěrečném podniku, Wales rallye Great Britain, si připsal za osmé místo první bod. Přesto na něj vytoužené místo v některém továrním týmu nezbylo.

Volné místo u Subaru zabral Fin Hirvonen. Kresta ho dokázal několikrát s horším autem porazit. "Bohužel to není jen o tom, jak kdo umí jezdit," řekl Kresta s úsměvem. Angažmá nezískal u Citroënu, ani u Peugeotu, se kterým loni startoval. Návrat do týmu Škoda Motosport se také nekonal. Kresta se ale nevzdává.

"Můj sen je získat místo v továrním týmu. Proto mám letos opět podobný program jako loni," uzavřel nejzkušenější soutěžní jezdec současnosti.

Text: Petr Šulčík
Foto: Petroslav, RSP

Ostatní rozhovory

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Roman Kresta stále myslí na místo v továrním týmu" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.351781 vteřiny k natažení.